به وب سایت تشخیص رنگ تخصصی بنویدی خوش آمدید

لطفا شکیبا باشید
Loading...

سلامت خودرو

سلامت خودرو یکی از موارد مهم در خرید و فروش خودرو میباشد. خودرویی که از نظر ظاهری بسیار سالم و زیبا باشد ولی از نظر فنی دارای مشکل باشد به هیچ وجه ارزش خریدن را ندارد و درصورت تمایل به خرید آن، مبلغ کمتری پرداخت میشود. اینجاست که کارشناسی سلامت خودرو ارزش خود را نشان میدهد. هنگام خرید خودروی کارکرده علاوه بر تشخیص قطعات تعویض و کارشناسی رنگ خودرو که سلامت بدنه خودرو را از نظر رنگ شدگی، ضربه خوردگی ، خط خوردگی و غیره بررسی مینماید، کارشناسی سلامت فنی خودرو بسیار با اهمیت میباشد. در بررسی سلامت خودرو موارد مختلفی بررسی میشود که در ادامه مطرح میشود.


بررسی سلامت گیربکس


گیربکس در هر خودرویی نقشی اساسی بازی می‌کند و معیوب بودن آن می‌تواند کار دست شما بدهد. قدرت تولیدی در موتور برای تغییر سرعت و حرکت به وسیله گیربکس به چرخ‌ها منتقل می‌شود . خرابی گیربکس باعث از کار افتادن خودرو میشود. زیرا در صورت خرابی قدرت ایجاد شده در موتور را نمیتواند به چرخ‌ها منتقل ‌کند. 
در هنگام خرید خودرو دست دوم یا حتی برای اطمینان از سلامت فنی خودرو خود باید دقت کنید که گیربکس نشت روغن نداشته باشد یا چرخ دنده‌های آن بدون لغزش باشند و یا به هنگام تعویض دنده‌ها خودرو تکانهای غیرطبیعی نداشته باشد.

درصورت عدم داشتن مهارت لازم میتوانید از کارشناسان تشخیص سلامت خودروی بنویدی کمک بگیرید.

 

اطمینان از سالم بودن باطری


باطری خودرو نقش مهمی در روشن شدن ماشین، روشنایی چراغ‌ها، تهیه انرژی الکتریکی کافی برای سایر اقدامات دارد. سلامت باطری و پر بودن الکترولیت‌ بسیار مهم است و در صورت خرابی باعث کار نکردن ماشین میشود و هزینه های زیادی را پیش رو میگذارد. از این رو بررسی سلامت باطری چه در هنگام خرید خودرو و چه در موارد دیگر از نکات ضروری محسوب می‌شود.


بررسی موتور یا پیشرانه

بررسی سلامت موتور در تهران
موتور خودرو قسمت اصلی خودرو میباشد و در صورت خرابی یا بدون آن خودرو روشن نمیشود. همچنین هزینه تعمیر و یا تعویض آن بسیار زیاد است و اصلا نمیتوان از مشکلات موجود در این قسمت چشم پوشی کرد. مواردی که در خرابی موتور خودرو تاثیر میگذارد، عبارت اند از: عدم کمپرس موتور، خرابی واشر سرسیلندر و واشر در سوپاپ ، عدم تعویض به موقع روغن موتور
لازم به ذکر است خروج دود آبی رنگ ، وجود صدا، درست کار نکردن سیستم خنک‌کنندگی نشان دهنده وجود مشکل در موتور میباشد.


بررسی روغن موتور


برخلاف عقیده برخی افراد که فکر میکنند روغن موتور کارایی زیادی ندارد، باید گفت که بسیار کاربردی است و هر چند وقت یکبار باید تعویض شود. تعویض به موقع آن باعث جلوگیری از رسیدن آسیب جدی به موتور میشود. اگر رنگ روغن موتور سیاه یا خاکستری باشد یعنی مالک نتوانسته به خوبی از خودرو خود نگهداری کند و روغن موتور در زمان مناسب تعویض نشده است. در نتیجه ممکن است مشکلاتی به موتور وارد شده باشد که این موارد توسط کارشناس سلامت خودرو بررسی میشود.


بررسی سیستم ترمز


یکی از موارد بسیار مهم در خودرو سیستم ترمز آن میباشد. موارد بسیاری دیده شده که به خاطر درست کار نکردن ترمز خودرو تصادف رخ داده است و خسارت های زیادی ایجاد شده است. هنگام خرید خودروی کارکرده حتما باید به این قسمت خودرو توجه خاصی شود تا از عملکرد صحیح آن اطمینان به دست آید .


بررسی کارکرد درست کیلومتر خودرو


در برخی موارد دیده شده که افراد هنگام فروش کیلومتر خودرو را دستکاری میکنند و باعث میشود عدد کمتری را نشان دهد و مشتری را به اشتباه بیندازد. کارشناسان حرفه ای با استفاده از دستگاه های مخصوص متوجه تغییر کارکرد میشوند.


در هنگام خرید خودرو سلامت خودرو بسیار حائز اهمیت است ، در مرکز تشخیص رنگ بنویدی کلیه امور مربوط به تشخیص سلامت خودرو و تشخیص رنگ خودرو انجام می شود و این اطمینان را به شما میدهند که انتخاب درستی داشته باشید.
برای ثبت درخواست بازدید، فقط کافیست فرم مربوطه را تکمیل نمائید تا کارشناسان ما در اسرع وقت درخواست شما را بررسی و به محل شما مراجعه نمایند.

 

 

سایر خدمات مرکز تشخیص رنگ بنویدی

تست سالم بودن شاسی خودرو

کارشناس رنگ خودرو در محل