به وب سایت تشخیص رنگ تخصصی بنویدی خوش آمدید

لطفا شکیبا باشید
Loading...

تست رنگ خودرو با قلم و اهن ربا

.با توجه به این که قیمت خودروهایی با رنگ فابریک گران تر از خودروهای دارای رنگ میباشد، پس تشخیص رنگ شدگی خودرو مساله ی بسیار مهمی است

 یکی از راه های بررسی خطوط رنگ در خودر، استفاده از قلم مغناطیسی است. این قلم ها، بر اساس خاصیت جذب آهن ربا کار میکنند. دارای یک بدنه ی پلاستیکی و یک آهن ربا در داخلش می باشد، به این صورت که با برداشتن درپوش پلاستیکی روی آن و تماس با بدنه ی خودرو قسمت آهن ربایی از تستر جدا شده و به بدنه می چسبد، روی قلم اعدادی درج شده است .که اگر رنگ شدگی داشته باشد میزان مقاومتش کمتر شده و عدد کمتری هم نشان می دهد. اما اگر رنگ نشده باشد، تستر به سختی جدا میشود و عدد بالاتری را نشان میدهد

ویژگی هایی که قلم تست مغناطیسی دارد:

1. درجه تشخیص اندازه رنگ در تمام سطوح خودرو

2. استفاده ی مادام العمر

3. کاربرد راحت و آسان

4. کم حجم بودن قلم

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هر قلمی که نوک آن آهن ربا است قلم تشخیص رنگ خودرو نیست. این قلم ها با توجه به استاندارد کالیبراسیون چک می شوند و از دقت بسیار بالایی برخوردارند.

تشخیص رنگ خودرو با آهن ربا

یکی از راه های کارشناسی رنگ خودروهای کار کرده تشخیص رنگ به وسیله ی آهن ربا است. کافیست شما یک آهن ربای ضعیف و نه خیلی قوی را بردارید، و روی قسمت هایی از خودرو که مطمئن هستید رنگ فابریک دارد امتحان کنید. از آنجا که رنگ فابریک ضخامت کمتری دارد، بدیهی است که آهن ربا به بدنه ی خودرو می چسبد.

حالا، قسمت هایی که فکر میکنید ممکن است رنگ شدگی داشته باشد، را با همان آهن ربا تست کنید. به دلیل ضخامت بیشتر رنگ، آهن ربا به  بدنه نمیچسبد و یا به سختی میچسبد.

و شما متوجه میشوید که حدس شما درست بود و این قسمت از بدنه ی خودرو رنگ شدگی دارد. 

البته فراموش نکنید که این روش تنها در خودروهایی با بدنه ی فولادی نتیجه می دهد و برای خودروهایی که بدنه ی آلومینیومی دارند، مناسب نیست.