به وب سایت تشخیص رنگ تخصصی بنویدی خوش آمدید

لطفا شکیبا باشید
Loading...

محاسبه افت قیمت خودرو

برآورد قیمت خوروی کارکرده بعد از چند سال کار چندان ساه ای نیست و این موضوع زمانی که خودرو مشکلات فنی یا سابقه تصادف داشته باشد سخت تر نیز می‌شود.
هنگام محاسبه افت قیمت خودرو موارد مختلفی مهم می باشد که این عوامل توسط کارشناس مربوطه بررسی میشود .

عوامل مؤثر در محاسبه افت قیمت خودرو

مدل خودرو


مدل خودرو یک موضوع بسیار مهم در محاسبه افت قیمت خودرو می باشد . به‌ طورمعمول برای افت خودرو در سال اول در حدود ١٢ درصد ارزش خودرو در نظر گرفته خواهد شد. در سال دوم این عدد به ۱۸ درصد می‌رسد. در سال سوم نیز عدد افت خودرو معادل حدود ۲۳ درصد و در سال چهارم معادل ۲۷ درصد خواهد بود .


میزان کارکرد خودرو

مقدار کارکرد استاندارد یک خودرو ، سالیانه ۲۰ تا ۳۰ هزار کیلومتر می‌ باشد . کارشناسان خودروهای با مصرف کمتر از آن را در دسته خودروهای کم‌کار و میزان بیشتر از حد استاندارد را در دسته خودروهای پرکار قرار میدهتد . بدون شک هر چه میزان مصرف ماشین بیشتر شود قیمت نهایی آن نیز کمتر میشود .

 

بیمه و تعداد سال‌های تخفیف


یکی از مسائلی که باعث میشود افت قیمت خودرو کمی جبران شود ، بیمه خودرو میباشد . میزان تخفیف سالیانه و زمان باقیمانده از مهلت بیمه هنگام محاسبه افت قیمت خودرو یک مزیت به حساب می آید .

افت قیمت خودرو
رنگ ‌شدگی قطعات خودرو


خودروهای تصادفی که اگر قطعات مختلف آن رنگ‌شدگی دارند با باعث کاهش قیمت بیشتری رو به رو هستند برخی از قطعات در خودرو از اهمیت بیشتری برخوردارند و رنگ‌شدگی آنها به نسبت سایر قطعات میزان افت قیمت را افزایش می‌دهد. ارزش قسمت های مختلف یکسان نیست . مثلا برخی قطعات مثل سپر، دسته‌های در خودرو و به طور کلی بخش‌هایی که بر روی خودرو قابل تعویض هستند و از قطعات اصلی خودرو به شمار نمی‌روند، تاثیر چندانی بر روی افت قیمت خودرو ندارند . اما قطعاتی مثال سقف و ستون‌ها، سینی‌های جلو و عقب خودرو، کاپوت و در صندوق عقب اگر دارای رنگ‌شدگی باشند باعث افزایش افت قیمت خواهند شد .

مرکز تشخیص رنگ خودروی بنویدی با کارشناسان مجرب رنگ خودرو و با استفاده از دستگاه های پیشرفته تشخیص رنگ قادر خواهد بود با مشتریان خود جهت انتخاب خودرو مناسب همراه باشد.  

تصادف شدید


تصادف سنگین باعث افت شدید قیمت خودرو میشود . مطمئنا فروش خودروی تصادفی که باعث تعمیر قسمتهای مختلف آن شده با افت قیمت قابل توجهی رو به رو است .


شرایط داخل خودرو


علاوه بر ظاهر خودرو که بر قیمت خودرو تأثیر میگذارد ، شرایط داخلی نیز هنگام محاسبه افت قیمت خودرو حائز اهمیت است . منظور از شرایط داخلی تمیزی و سلامت بخش‌های درون آن مانند روکش‌های صندلی‌ها ، دارا بودن کف‌ پوش‌های سالم یا سروصدای داخل کابین میباشد .
بعضی از رانندگان روی خودرو خود ممکن است سیستم صوتی و تصویری نصب کرده باشند که می‌تواند تخمین قیمت نهایی را تغییر دهد .

 

سلامت فنی خودرو

یکی از مسائل مهم زمان خرید خودروهای کارکرده ، بحث سلامت فنی خودرو میباشد . طبیعتا کسی راضی به خرید خودرویی با وجود مشکلات مختلف نیست . ایراداتی از قبیل سوختن واشر سر سیلندر، مشکلات فنی جعبه‌دنده ، تنظیم نبودن جعبه فرمان یا خرابی سیستم تعلیق خودرو ، روغن‌سوزی، سروصداهای اضافی و ... که همگی بر قیمت نهایی خودرو تأثیر میگذارد .


امکانات اضافی خودرو

برخی از خودروها دارای برخی امکانات اضافی هستند ، همچنین برخی رانندگان اقدام به نصب آپشن‌های بیشتری بر روی خودرو نموده اند که این امر باعث میشود افت قیمت این خودروها در مقایسه با خودروهای مشابه که این امکانات را ندارند کمتر باشد .

سایر خدمات بنویدی

تست سالم بودن شاسی خودرو

کارشناس رنگ خودرو در محل